Економія палива: Кращі поради знизити витрати

Поради

Навіщо витрачати на заправці більше грошей на пальне, коли будь-який автолюбитель може зменшити свої витрати? Як? Все дуже просто. Для цього необхідно знизити витрати палива Вашого автомобіля. Пропонуємо Вам докладний посібник з економії палива. Скориставшись нашими порадами, Ви зменшите споживання палива Вашої автомашини, що значно скоротить грошові витрати.

Ще 10-15 років тому більшість водіїв не ставили питання про економію палива. І це незважаючи на те, що в той час на великій кількості автомобілів стояли потужні двигуни з великим обсягом. Витрата палива в багатьох машинах сягала 20-25л/100км. І це було нормально. Вся справа у вартості бензину та дизельного палива, яке на той час було не більшим. Але за останні роки по всьому світу спостерігається зростання вартості нафти, і відповідно вартості палива на заправках. Практично всі автовиробники перейнялися зниженням витрат палива своїх нових автомобілів.

Як показують опитування водіїв, 60 відсотків автомобілів на дорозі мають низький тиск у шинах. У середньому тиск у більшості автомобілів нижчий на 30 відсотків, ніж належить. Це приблизно на 0,62 бар нижче, ніж рекомендовано виробником. Це призводить до збільшення витрат палива на 7 відсотків (на рік Ви можете переплачувати за бензин приблизно 8 545 рублів або в перерахунку на літр бензину це становить 60 копійок).

Для постійного контролю тиску в шинах у відповідність до рекомендацій автовиробника рекомендуємо Вам перевіряти тиск у гумі кожні два дні, за допомогою окремого манометра або насоса з вбудованим датчиком тиску. Пам’ятайте, що перепади температури навколишнього повітря можуть суттєво змінити тиск у шинах. Тому якщо на вулиці відбулася різка зміна температури, необхідно обов’язково перевірити тиск.

Якщо у Вашій машині свічки запалювання розраховані на 160 000 км пробігу, а автомобіль пройшов 130 000 км, то вони вже на 80 відсотків зношені. Незважаючи на те, що вони ще працюватимуть якийсь час, їхня робота вже не є ефективною. Неправильна іскра і не повне згоряння палива в камері двигуна призводить до підвищеної витрати палива. Якщо Ви за рік проїжджаєте близько 32 000 кілометрів, то зношені свічки запалювання можуть призвести до зайвих витрат на паливо у розмірі 19 650 на рік.

Ви повинні замінити свічки запалювання, не чекаючи їх повного виходу з ладу. Це витратна частина експлуатації автомобіля. Навіть якщо Ви заміните свічки раніше часу, витративши раніше терміну кошти, заощадивши на витраті палива, Ви у будь-якому випадку будете у виграші. Варто зазначити, що не у всіх автомобілях свічки запалювання здатні працювати 160 тисяч кілометрів. Є багато чотирициліндрових машин, у яких свічки запалювання працюють лише 50 000 – 65 000 кілометрів. Тому на таких машинах навіть через невеликий пробіг свічки запалювання працюють не належним чином, що призводить до підвищеного споживання палива. Ваш двигун протягом року всмоктує 63 645 288 літрів повітря, яке проходить через повітряний фільтр. На старих автомобілях до 1999 року випуску брудний повітряний фільтр збільшує споживання палива на 10 відсотків (12 250 на рік або в перерахунку на літр бензину Ви втрачаєте 2,75, тому що заправляєтеся частіше, ніж потрібно). На нових автомобілях комп’ютерний блок керування двигуном вчасно визначає забруднення повітряного фільтра і вносить коригування в роботу програми упорскування палива, скорочуючи підвищену витрату палива. Але це відбивається на потужності автомашини, яка зменшується. З брудним фільтром втрата потужності буде відчутною при завантаженому автомобілі.

При зміні масла в двигуні обов’язково перевіряйте стан повітряного фільтра. Змінюйте його щонайменше один раз на рік. Якщо Ви експлуатуєте автомобіль у сухих та брудних умовах, то рекомендуємо міняти фільтр частіше.

Слідкуйте за станом протектора шин: Економія палива до 6 220 на рік

Якщо Ваші шини значно, нерівномірно зношені і мають невелику глибину протектора, то при пробігу 32 000 кілометрів додайте до Вашого кілометражу ще 165 кілометрів. Через погані шини Ваші витрати на паливо на рік будуть на 6 220 більше.