За кордон на своєму автомобілі

Автотуризм

Особливості подорожі власним автомобілем за кордон для тих хто робить це вперше. На що звернути увагу, підводне каміння та відповіді на головні питання.

У автомобільних подорожей свої правила, коли я вперше на своєму автомобілі поїхав за кордон, страх невідомості породжував нові питання, доводилося студіювати інтернет і терзати бувалих друзів. Через кілька років настав час поділитися досвідом.

Попереджаю, що не буде жодних витягів з Вікіпедії, законів та правил дорожнього руху, лише особистий досвід. Тому, що читаючи деяких експертів, я іноді дуже дивуюся як же можна так заплутати і залякати авто мандрівника-початківця, малюючи йому картинку після якої хочеться взяти квиток на літак і не зв’язуватися з особистим автотранспортом.

Гей, «експерти», давай до побачення!

Що потрібне для подорожі на своєму автомобілі

справний та минулий ТО автомобіль; мова йде не про формальний техогляд – перед виїздом навіть на тиждень я заїжджаю на своє СТО і прошу подивитися ходову, як мінімум. аптечка, вогнегасник, знак аварійної зупинки, запасні лампочки (запитали одного разу), світловідбиваючі жилети; скла на автомобілі повинні бути НЕтоновані, якщо це не заводська опція; права та технічний паспорт на автомобіль; Саме техпаспорт дивляться на кордоні, права у мене за всю історію автомобільних подорожей попросили пред’явити всього двічі; за великим рахунком, нікому вони не потрібні. Жодних міжнародних прав не потрібно, я навіть не знаю, що це таке. Зараз я подорожую із пластиковими правами України, до цього кілька разів виїжджав із правами старого зразка. Автомобільна страховка на період подорожі (Green Card), без неї не випустять. Її можна купити у страховій компанії чи прямо на кордоні. Мої друзі, наприклад, купують на кордоні з Польщею – кажуть трохи дешевше, я волію мати з собою вже при виїзді
Австрія, Альпи

Крім цього в автомобільну подорож я беру навігатор, зараз користуюся навігацією в смартфоні – sygic navigator і mapsme смартфон і автомобільне кріплення на нього; паперові карти автомобільних доріг для наочності; намет, для економії на готелях, наприклад або щоб заночувати якщо сподобалося місце;
ліхтар
Особливості проходження кордону на автомобілі

черга на кордоні слабо залежить від дня тижня або часу доби, але рано-вранці вона зазвичай менша; крім того, у будь-який час дня можна потрапити на «перезмінку» і затриматися. Хоча перетинати кордон краще в неділю і в дні релігійних свят — у цей час менше гастарбайтерів; Черги – головна страшилка для новачків. З більш ніж двох десятків разів перетинання кордону, більше однієї години я стояв тільки двічі. Якось стояв п’ять годин – Білорусь-Литва, але там був пік сезону та «Нова хвиля». Виняток склав мабуть ось цей пекло перехід українсько-польському кордону на автомобілі в 2017 році — раджу почитати.

на кордоні ми проходимо прикордонний контроль та митний контроль; це дві різні служби; Ви вперше і не знаєте в яке віконце йти? Читайте вивіски, там все написано, запитайте сусіда по черзі чи прикордонника/митника. Ще ніхто не постраждав від таких питань. Але, як правило, все зрозуміло інтуїтивно.

часто автомобілі країн ЄС та всі інші автомобілі стоять у різних чергах – звертайте увагу на вивіски та на номери машин у черзі; на незначні пошкодження — відколи, невеликі тріщини скла, злегка пом’ятий бампер на кордоні НЕ звертають уваги, не панікуйте!
не нервуйте і не грубуйте митниці-прикордонникам (сподіваюся, зрозуміло чому)
Особливості автомобільної подорожі після кордону

правила дорожнього руху в основному однакові; ніколи не читаю додатково правил; все відображено на знаках, у тому числі обмеження швидкості та правила стоянки/зупинки, решта мене не хвилює; стоянка або зупинка, то на чому трапляються навіть досвідчені водії; досить уважно читати знаки та таблички; можна подивитися на те, як і де паркуються місцеві; у крайньому випадку, незнання мови, наприклад, завжди і скрізь можна зустріти співвітчизника і спитати; платний проїзд автобанів; для кожної країни – свої способи оплати, варто трохи прочитати про це до поїздки; але зазвичай відразу після кордону можна побачити інформаційні щити з текстом і картинками, за якими все зрозуміло.