Як підготувати машину до поїздки

Автотуризм

Далека подорож може стати для автомобіля серйозним випробуванням, особливо якщо його молодість вже давно позаду. Тому не варто нехтувати певними заходами безпеки та обережності. Ось низка основних рекомендацій, яких слід дотримуватися перед великою подорожжю.

Технічний стан
Не полінуйтеся з’їздити на СТО, навіть якщо час чергового планового техобслуговування ще не настав, а з машиною начебто все гаразд. Це «начебто» десь на дорозі може коштувати вам і вашим близьким нервів, а то й життя. Шланг гальмівної системи, що злегка перетерся, впав рівень однієї з технічних рідин, невелика текти в радіаторі – в машині часом відбуваються дуже неприємні процеси, про які ви можете навіть не підозрювати. Але в дорозі вони можуть призвести до серйозних наслідків.

Прохолода та комфорт
Особливим пунктом варто вказати перевірку кондиціонера. Це обов’язково слід зробити перед поїздкою, і за необхідності заправити його та поміняти фільтри. У дальній дорозі влітку кондиціонер може перетворити вашу поїздку як на біса приємну, так і на абсолютно нестерпну.

Інструменти та спорядження
Навіть якщо ви можете уявити собі процедуру зміни колеса або доливу рідини в радіатор тільки в страшному сні, все ж таки варто возити в машині мінімальний набір інструментів. Для деяких моделей машин (особливо французьких) потрібні особливі викрутки, яких може не виявитися у автослюсаря з невеликого села, де у вас, як на зло, станеться поломка. Ну а трос для буксирування та дроту для «прикурювання» взагалі можуть виявитися незамінними в критичній ситуації.

Робочі рідини
Не зайвим возитиме з собою в багажнику каністру з бензином (хоча б 5–10 л) — на випадок якщо ви не дотягнете до чергової заправки. Крім того, не завадять запасні ємності з рідиною для омивача лобового скла (навіть у суху погоду ви можете швидко витрачати її, відчайдушно омиваючи скло від мошок та дорожнього пилу) та антифризу. Радіатор легко може пробити камінчик від фури, а доливати в нього звичайну воду або, як роблять деякі гуру – кока-колу, це не найкраще рішення. А якщо ваша машина схильна до активного споживання моторного масла (а в багатьох сучасних авто це фактично норма), то буде не зайвим возити із собою та його.

Набір судного дня
Покладіть у багажник сумку з набором на екстрений випадок. Там мають бути: пляшка води, печиво, пара ковдр, якісь куртки чи накидки. Машини мають властивість ламатися в невідповідних місцях і в найнезручніший час. Уявіть, що ви зламалися пізно вночі в пустельній місцевості, де, як на зло, не ловить стільниковий телефон, а на пустельній дорозі немає жодної машини. Ніч у полі може стати проблемою, якщо з вами маленькі діти. Ну і, звичайно, не нехтуйте порадою завжди возити з собою аптечку.

Навігація
Сьогодні майже всі мають смартфони, але покладатися на вбудовані в них програми навігації безглуздо. Здебільшого вони розраховані на постійне з’єднання з інтернетом, що є актуальним лише для великих міст. У таких регіонах, як улюблені туристами Карпати, мобільний інтернет найчастіше відсутній на відрізках у десятки кілометрів колії. Не полінуйтеся встановити спеціальні програми для навігації, які працюють з офлайн-картами, які не потребують мережного з’єднання.

Готівка
Неймовірно, але факт. У багатьох населених пунктах України платіжний термінал для банківських карток зустріти складніше, ніж єті. Навіть у великих магазинах та на мережевих заправках. А часто такі термінали там все ж таки є, але просто не працюють. Знов-таки через відсутність інтернету. Вирушаючи в подорож у глухий кут, залиште свої звички жителя мегаполісу і запасіться старим добрим кешем.